Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podivné jezírko

19. 10. 2007

Jistě jej znáte i vy, jezírko se špinavou vodou, ve kterém nežijí žádné ryby. Toto jezírko (nebo chte-li slepé rameno) je odděleno od zbývající vody kameny, které dohromady připomínají lidskou ruku. Proč je voda tak znečištěna ? Existuje několik nejpravděpodobnějších teorií:

Nulový odtok

První teorie je postavena na myšlence slepého ramena tzn. stojatá voda, která nemá kam odtéct. Pokud jste někdy takové slepé rameno viděli, pak víte, že se na povrchu jezírka vytvoří "žabinec" (takový zelený až hnědý povrch) a to způsobuje onu hnědou barvu vody v SA jezírku.

Znečištění z okolích továren

Tato teorie je méně pravděpodobná než ta první i přesto se řadí mezi ty věrohodné a možné. Jde o znečištění jezírka nějakou chemikálií nebo nějakým jiným sajrajtem. Mohlo to přijít ze spodních vod nebo to tam prostě někdo vylil.

Svítící kámen

Na okraji břehu znečištěného jezírka ve flint country se nachází fosforeskující místa (jedná se přesně o 2 místa). Ta místa svítí v důsledku toho že Jezírko se využívá jako skládka z nedaleké továrny, a není vyloučené že mezi zde odhozené chemikálie patří i radioaktivní odpad a jiné fosforečné chemikálie. Navíc se v blízkosti jezírka nachází objekt skladišť z označením „Private property No trepassing“ soukromý majetek vstup zakázán, kde se chemikálie a radioaktivní odpad skladují a posléze vyváží do jezírka.

Studna

Ve vesnici Montgomery můžete najít studnu, ve které měl být údajně radioaktivní odpad, ale ukázalo se že je tam pouze biologický odpad. I když se do studny nedá podívat a v noci fosforeskuje, pádným důkazem nám byl nápis na pletivu „BIOWASTE“. A fosforeskování studny vyzařují biolátky uvnitř studny. Je teorie, že to nějak souvisí s našim znečištěným jezírkem, ale co my víme :)

Screenshoty & fotky